DZIAŁAMY JAKO DORADCA UBEZPIECZENIOWYOPRACOWUJEMY KOMPLEKSOWE PROGRAMY UBEZPIECZENIOWEREPREZENTUJEMY KLIENTÓW PRZED UBEZPIECZYCIELAMIPOMAGAMY POSZKODOWANYM W WYPADKACHTWÓJ DORADCA NEGOCJATOR

Informacje prawne

2013-06-21

Adrian Meger z Nowaczywatch musi przeprosić firmę Negocjator

12 czerwca br. w Sądzie Rejonowym w Elblągu została zawarta ugoda pomiędzy Adrianem Megerem (Kongres Nowej Prawicy), prowadzącym blog Nowaczywatch oraz Sławomirem Bajczykiem, właścicielem firmy Negocjator.

Meger ma przeprosić Bajczyka w mediach oraz przepracować 80 godzin w elbląskim hospicjum. Sprawa, która znalazła swój finał na sali sądowej, rozpoczęła się 13 maja 2012 r. na łamach blogu Nowaczykwatch. Tam właśnie ukazał się materiał „Nowaczyk zmusi nauczycieli do ubezpieczenia się w jedynie słusznej firmie?”.

Autor wpisu sugerował, że były prezydent miasta Grzegorz Nowaczyk zmusza nauczycieli do zawierania ubezpieczeń z firmą Negocjator. W tym wpisie mogliśmy również przeczytać sugestię, że prezydent Nowaczyk w ten sposób odwdzięczał się zaprzyjaźnionym firmom i przez to Dom Brokerski Negocjator uzyskał monopol na rynku ubezpieczeń w Elblągu.

Podczas rozprawy, która odbyła się 12 czerwca br. strony zawarły ugodę. Adrian Meger przeprosił Sławomira Bajczyka za to, że: „publikując w dniu 13 maja 2012 r. na blogu internetowym Nowaczykwatch nieprawdziwe informacje wpisem „Nowaczyk zmusi nauczycieli do ubezpieczenia się w jedynie słusznej firmie?” pomówił Sławomira Bajczyka prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Dom Brokerski „Negocjator” o to, że uzyskał pełnomocnictwo Gminy Miasta Elbląg, z uwagi na swoje osobiste kontakty z prezydentem miasta, i że prezydent miasta musiał dać zarobić za wszelką cenę zaprzyjaźnionym firmom, takim jak Negocjator, że Negocjator stał się przez to monopolistą ubezpieczeniowym narażając go w ten sposób na utratę zaufania niezbędnego do wykonywania jego działalności. Powyższy artykuł służył do walki politycznej z byłym prezydentem Grzegorzem Nowaczykiem oraz Radą Miejską w celu odwołania ich ze stanowiska” (treść ugody sądowej).

Powyższe przeprosiny Adrian Meger jest zobowiązany umieścić na blogu internetowym www.nowaczykwatch.pl w ciągu 7 dni od zawarcia tej ugody oraz zamieścić przeprosiny w mediach elektronicznych: www.elblag24.pl  lub www.elblag.net  lub www.info.elblag.pl. Ponadto Adrian Meger zobowiązuje się przepracować w charakterze wolontariusza 80 godzin w Hospicjum Elbląskim im. Aleksandry Gabrysiak.

SIEDZIBA FIRMY

82-300 Elbląg

ul. Świętego Ducha 23/1

tel. 55 237 08 48

fax 55 232 77 93

czynne: pon.-pt. 8:00-16:00


ODDZIAŁ POMORSKI

81-827 Sopot

ul. Sikorskiego 4/1

tel. 58 717 12 71

fax 58 717 12 73

czynne: pon.-pt. 9:00-17:00